Lokalna Grupa Działania „Zapilicze”

Dożynki w powiecie białobrzeskim

Stara Błotnica, Radzanów oraz Stromiec – gminy które w tym roku zorganizowały imprezy dożynkowe finalizujące żniwa oraz inne uprawy w polu pod hasłem „Święto Plonów”.

Takich imprez nie mogła ominąć Lokalna Grupa Działania „Zapilicze”, która uczestniczyła w każdej z nich.

Każdą z imprez rozpoczynała uroczysta msza święta w kościołach parafialnych każdej z gmin. Programy imprez były pełne atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, także każdy znalazł coś dla siebie.

Największymi atrakcjami, pomijając gwiazdy wieczorów, były piękne wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców wsi każdej z gmin. Występy kapel ludowych, Kół Gospodyń Wiejskich cieszyły się dużą popularnością.

Na takich imprezach nie mogło zabraknąć również gminnych Orkiestr Dętych, które występowały w Starej Błotnicy i w Radzanowie.

W godzinach wieczornych miały miejsce występy zespołów muzycznych, przy których bawili się mieszkańcy oraz przyjezdni goście.

Udział LGD w takich imprezach ma na celu promowanie obszaru działania LGD „Zapilicze”. Rezultatem tego typu imprez jest zwiększenie znajomości obszaru objętego LSR oraz działań LGD „Zapilicze” przez społeczność lokalną.

1234567