Lokalna Grupa Działania „Zapilicze”

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2015

11 kwietnia 2015 r. Lokalna Grupa Działania „Zapilicze”, uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2015 w Kielcach. To impreza, która na dobre wpisała się w nasz kalendarz wydarzeń w której bierzemy czynny udział. Promowaliśmy dziedzictwo kulturalne, turystykę oraz przedsiębiorców z terenu naszych gmin. Nasze stoisko znajdowało się wśród Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza, udostępnione przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Poza naszym Stowarzyszeniem podczas targów prezentowały się również Lokalne Grupy Działania: „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwój”, „Razem dla Radomki” „Na Piaskowcu”, „Wszyscy Razem” „Puszcza Kozienicka” oraz zespoły śpiewacze i koła gospodyń wiejskich z ich terenu.

Przez cały dzień nasze stoisko odwiedziło kilka tysięcy osób, które mogły spróbować pysznych wyrobów mięsnych przygotowanych przez firmę „Helenka” z Mikówki.

Targi stanowią doskonałe miejsce do promocji i prezentacji oferty turystycznej, produktów tradycyjnych oraz dziedzictwa kulturowego obszaru gmin należących do naszego Stowarzyszenia. Są również okazją do spotkań z innymi organizacjami, sprzyjają nawiązywaniu kontaktów z Lokalnymi Grupami Działania z terenu kraju i z zagranicy, wymianie doświadczeń i najważniejszych spostrzeżeń w zakresie działań podejmowanych w kierunku rozwoju turystyki wiejskiej. Dla zwiedzających Targi stanowiły niezwykły kiermasz propozycji wypoczynku na wsi, a także prezentacje wyrobów regionalnych, kultury, obrzędów życia codziennego i tradycji wiejskiej.DSC_0044