Lokalna Grupa Działania „Zapilicze”

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność przedstawić kolejne zrealizowane działanie w ramach projektu współpracy pn. “Wspólnie i Oddolnie dla Mieszkańców Obszaru Strategii”, objętego działaniem 19 – Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.3 – “Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Nasz projekt polegał na zorganizowaniu wycieczki dla seniorów do urokliwego Kazimierza Dolnego. W wyjeździe wzięło udział 30 seniorów z powiatu białobrzeskiego, którzy mieli okazję zwiedzić najatrakcyjniejsze miejsca w Kazimierzu.

Nasza wycieczka rozpoczęła się od spaceru po brukowanym Rynku, otoczonym pięknymi kamienicami, które stanowią serce Kazimierza. Następnie udaliśmy się na górę Trzech  Krzyży, skąd podziwialiśmy malowniczą panoramę miasta. Na pobliskim wzgórzu Trzech Krzyży, odkryliśmy pozostałości po średniowiecznym zespole obronnym, w skład którego wchodzi wieża zwana Basztą oraz ruiny zamku.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po urokliwym wąwozie Korzeniowy Dół, uważanym za jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie. Odwiedziliśmy również cmentarz żydowski, który został zniszczony przez Niemców podczas II wojny światowej.

Po obiedzie mieliśmy okazję spacerować po Parku Miliona Róż i Zabytków Kresowych, który jest nie tylko pięknym miejscem, ale także stanowi wyraz pasji do historii i potrzeby przekazywania wiedzy o Kresach Rzeczypospolitej przyszłym pokoleniom.

Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa zorganizowania wyjazdu dla seniorów spełniła ich oczekiwania, zapewniając im chwilę relaksu i wytchnienia od codziennych obowiązków. To był wyjątkowo sympatyczny i piękny czas spędzony w miłym gronie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.