Lokalna Grupa Działania „Zapilicze”

Zapiliczańskie Smaki

W minioną niedzielę podczas V edycji Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą miał miejsce Konkurs Kulinarny “Zapiliczańskie Smaki” dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu Białobrzeskiego.

Oprócz tego, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników kajakarstwa ich serca podbiły potrawy przygotowane przez 6 wspaniałych drużyn tj.:

  1. KGW Wierzbinki w Stawiszynie
  2. KGW w Suchej Szlacheckie Susanki
  3. KGW w Branicy “Braniczanki”
  4. KGW w Ratoszynie “Ratoszynianki”
  5. KGW w Grzmiącej “Grzmiączki”
  6. Stowarzyszenie Kobiety dla Starej Błotnicy

Każdy z uczestników Regat mógł zagłosować na danie, które najbardziej mu smakowało! I tak według głosowania wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce – KGW w Suchej Szlacheckie Susanki

2 miejsce – KGW Wierzbinki w Stawiszynie

3 miejsce – KGW w Branicy “Braniczanki”

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział, włożoną pracę w przygotowanie tak przepysznych dań, dekorację stanowisk oraz mamy nadzieję, że widzimy się w kolejnej odsłonie konkursu!

Konkurs realizowany był w ramach projektu współpracy wraz z LGD „Wszyscy Razem” pn. „Wspólnie i Oddolnie dla Mieszkańców Obszaru Strategii” mający na celu współdziałanie na rzecz wspólnej realizacji zadań w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.